Scrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace LayoutsScrolling Glitter Text Generator & Myspace Layouts

Blog Justy:)

sobota, 7 maja 2011

                 ŻYWIENIE                     



Kupując szczeniaka, od hodowcy należy się dowiedzieć, czym piesek był karmiony i do czego był przyzwyczajany.
Oczywiście nie można nikomu narzucać sposobu karmienia psa, jest to sprawa indywidualna hodowcy - można jedynie poradzić lub sugerować.
Ja obecnie karmię swoje psy wyłącznie suchą karmą - dla psów dorosłych DELIKAN "CLASIC" a dla szczeniąt DELIKAN "FINISH Junior"(od 4 tygodnia życia, namoczony w gotowanej wodzie)
Można ewentualnie dla zwiększenia apetytu psa do karmy dodać nieco warzyw, gotowanych lub surowych, w zależności od tego co psu bardziej smakuje, oraz ewentualnie nieco mięsa, również gotowanego lub surowego.
Poza tym nie podaję żadnych dodatkowych preparatów witaminowych, ani mineralnych. Deklarowany skład karmy zapewnia optymalne zawartości tych składników.
Oczywiście musimy zapewnić psu stały dostęp do wody



Te szczeniaczki były karmione: do wieku 3 tygodni - mleko matki, od 4 tygodnia dokarmiane namoczoną suchą karmą Royal Canin "Starter" a od 5 tygodnia karmione namoczoną suchą karmą DELIKAN "Finish Junior"
Suka która pozostała u mnie, karmiona wyłącznie karmą Finish Junior, w wieku 10 tygodni waży 7,5kg. oraz rozwija się prawidłowo. 


Chow-Chow



Przede wszystkim jest to pies piękny - jak ktoś już to określił - jest to "Mercedes" wśród psów - pełen godności i dostojeństwa, bardzo zrównoważony, oczywiście pod warunkiem że jest prawidłowo wychowywany od pierwszych dni życia. 
Nie jest to pies dla każdego - można w związku z tym stwierdzić, że jest to pies elitarny, również z powodu niezbyt licznej populacji. 
Można powiedzieć, że jest to pies wyłącznie dla miłośnika tej rasy, który potrafi GO zrozumieć i się z nim "DOGADAĆ", oraz który będzie wiedział jako niego dbać i co najważniejsze - będzie chciał o niego dbać.Jest to rasa jedyna w swoim rodzaju - jak narkotyk - kto ją raz pokochał - żadna inna rasa już dla niego nie jest odpowiednia.
Osiągają wagę ok. 25 - 35 kg, oraz wzrost 46 - 56 cm. Suki są mniejsze i nie posiadają tak efektownej grzywy jak samce. Występują w kolorach - rudy, czarny, cynamonowy, kremowy.
INNE

Należy zwrócić uwagę na to, czy pies się nie drapie i jeżeli tak, to należy natychmiast znaleźć przyczynę i usunąć ją. Chow potrafi sobie wygryźć futro razem ze skórą, do krwi. Powstaje rana, na miejscu której, po wygojeniu, sierść może odrosnąć innego koloru, co spowoduje plamę w szacie.
Chowy podatne są na podrażnienia skóry, szczególnie wiosną i najczęściej zaczyna się to w okolicy uszu - jest tam najrzadsze futro i łatwy dostęp czynników drażniących skórę.
Bardzo częstą przyczyną alergii i podrażnień skóry, po których Chow się drapie i wygryza, są pchły lub kleszcze oraz brud i kurz.  Dbajmy aby nie przebywał w miejscach szczególnie zanieczyszczonych.
Zaobserwowałem że Chow nie kąpany, który ma naturalnie utrzymaną sierść,  nie łapie pcheł ani kleszczy.
KĄPIEL

Tutaj istnieją różne "szkoły" na ten temat.
Ja stosuję zasadę  NIE  kąpania naszego pupila.
Chow Chow nie wchodzi do kałuż ani innych nieczystości, a gdyby nawet się zdarzyło mu w coś "wdepnąć" to wystarczy jak umyjemy łapy, oraz ewentualnie zachlapaną sierść pod brzuchem.
Sierść Chowa nie trzyma brudu, podobnie jak sierść kota i jako codzienna higiena wystarczy czesanie.
Można raz w tygodniu przetrzeć całego psa przed czesaniem wilgotnym ręcznikiem, lub spryskać delikatnie futro wodą z rozpylacza, a następnie wytrzeć.
Psy te mają bardzo delikatną skórę i częstą kąpielą, a jeszcze stosując niewłaściwy do tego kosmetyk, można mu tylko zaszkodzić !
Ja stosuję kosmetyki firmy "Jean Pierre Hery" - suchy szampon "Confort Spray" lub "Confort Poudre" do czyszczenia naszego pupila na sucho (daje doskonałe wyniki)
oraz ewentualnie przed wyjściem na ring lakier do włosów "Vanile Fix".
 

                   HIGIENA                  
Ja stosuję metodę czesania psa w pozycji leżącej. Jest to wygodne dla psa, oraz dla mnie, ponieważ nie muszę się nad psem pochylać, tylko siedzę obok niego.
Psa układam na boku, rozczesuję, następnie odwracam psa na drugi bok i po rozczesaniu układam psa na brzuchu, rozczesując grzbiet i ogon.
Całość kosmetyki kończę na stojącym psie, układając wcześniej rozczesany włos psa, delikatnymi ruchami szczotki.
Można oczywiście uczyć szczeniaka czesania na specjalnym stoliku, przeznaczonym do tych celów, należy przy tym uważać by nasz piesek nie spadł.
Chow Chow nie gubi tak dużo sierści jak inne psy i cały martwy włos w okresie linienia należy z niego wyczesać.
Sierść Chowa nadaje się do przędzenia i można jej używać jak wełny owczej, a podobno jest lepsza od wełny wielbłądziej.


7.05...

Dziś byłam u Agnieszki. Uczyłyśmy się matematyki.

Przyjaciółki...

Jesteśmy dwie przyjaciółki,
Jesteśmy jak dwie jaskółki,
Razem fruwamy,
I razem się wspieramy.
Przez życie razem brniemy,
I nigdy się nie poddajemy.
Jesteś jak dwie siostry,
Po to pisze te posty.

Chow chow...

Chow Chow- to rasa mająca dobry kontakt z ludźmi. Są spokojne, lubią spacery. Suki bywają agresywniejsze i bardziej szczekliwe. Nie nadają się na szkolenie, ani do pomocy innym, bardziej wymagającym. Posiadają charakterystyczny, czarno-niebieski język:

 Szczeniaczki

 Polecam bardzo gorąco stronę na której znajdziecie wszystkie informacje na temat rasy chow chow:

Zero smutku, zero łez i po prostu jest the best!!!
Życie to nie bajka, tylko ciągła walka...
Nie boje się nieznanego, tylko boję się stracić to co mam...